logo-lisabonskazmluvalogo-CC

 

Vyhlásenie 22. ročníka súťaže Spotrebiteľská výchova

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Metodicko-pedagogické centrum
Asociácia spotrebiteľských subjektov Slovenska
Asociácia učiteľov občianskej výchovy a náuky
Ľubovnianska knižnica


vyhlasujú

22. ročník celoslovenskej a 19. ročník medzinárodnej súťaže
Spotrebiteľská výchova žiakov – Spotreba pre život


Podmienky pre účasť v súťaži:
 
1. Súťažia trojčlenné družstvá žiakov základných a stredných škôl zo Slovenskej republiky a členských krajín Európskej únie.
 
2. Súťažnou úlohou žiakov je vytvoriť spotrebiteľský časopis na tému roka 2019:
„Nadmerná spotreba vedie ku ekologickej katastrofe. Akou cestou spotreby sa vyberáš ty? Dokážeš zmenšiť svoju ekologickú stopu?“
 
3. Časopis má tlačenú podobu a formát A4, skladá sa z ôsmich strán obsahu a má štyri strany obalu, na ktorých sú uvedené vydavateľské údaje a tiráž s menami troch členov redakčnej rady.
 
4. Články na tému roka tvoria minimálne 75% obsahu časopisu. Originálne a tvorivo spracované články majú prezentovať myslenie a správanie uvedomelého spotrebiteľa.
 
5. Školy zašlú súťažný časopis s prihláškou do 17. 05.2019 na adresu: Mgr. Božena Stašenková, PhD., Asociácia spotrebiteľských subjektov Slovenska, Popradská 6, 064 01 Stará Ľubovňa. V prihláške uvedú názov časopisu, mená troch členov redakčnej rady a kontaktné údaje na školu a učiteľa (tel. číslo, e-mail). Účastníci súťaže dávajú súhlas k nekomerčnému využitiu časopisov.
 
6. Úspešné družstvá žiakov sa zúčastnia začiatkom júna 2019 na slávnostnom vyhodnotení najúspešnejších časopisov v Červenom Kláštore, v Pieninskom národnom parku.

Kontakt

Asociácia spotrebiteľských subjektov Slovenska
Popradská 6
06401 Stará Ľubovňa

e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.