logo-lisabonskazmluvalogo-CC

 

Spotrebiteľská výchova v triede - základná príručka

Spotrebiteľmi sme každý deň, ale o tom komu a prečo odovzdávame svoje peniaze vieme veľmi málo. Kupujeme nekvalitné tovary, platíme predražené služby, nepoznáme svoje práva, ani zásady reklamačného konania, aby sme sa mohli na trhu aktívne brániť profesionálom. Metodická príručka Spotrebiteľská výchova v triede je určená učiteľom základných a stredných škôl, aby kvalifikovaným spôsobom umožnili študentom nadobudnúť kompetencie v oblasti spotrebiteľského správania.


Príručka je výsledkom medzinárodnej spolupráce odborníkov z 28 štátov, ktorých viedli skúsení učitelia zo Španielska. V obsahu príručky je vysvetlený pojem zodpovednej spotreby smerom k trvalo udržateľnému rozvoju, rozpracované špecifické ciele spotrebiteľského vzdelávania, navrhnuté efektívne metódy a formy vyučovania a alternatívne zdroje informácií z internetu.
Vzdelávacie ciele z jednotlivých predmetov sú zhrnuté do 10 blokov, ktoré sú z reálneho života spotrebiteľov - Potraviny a výživa, Kupovanie v 21. storočí, Užívatelia služieb, Domácnosť, Reklama a médiá, Hry, hračky a iné, Zdravie a bezpečnosť, Eko-spotreba, Uctievanie tela a Informovaní spotrebitelia.
Každý tematický celok je rozpracovaný na tri úrovne podľa veku žiakov. Neoceniteľnou pomôckou pre učiteľa je zaradenie cieľov, funkcií a ukazovateľov na pomoc pri hodnotení spotrebiteľského vzdelávania. Príručka má 68 strán formátu A4 a je vytlačená na kriedovom papieri.

spotrebitelska vychova v triede

 

.........................................................................Objednávka.........................................................................

Objednávame si na dobierku .........kusov príručky Spotrebiteľská výchova v triede.
Názov školy:
Adresa školy:
Tel. číslo školy:

E-mail školy :
Meno a priezvisko objednávateľa :
Dátum :

Kalkulácia nákladov :

Cena jednej príručky je 7 € a náklady na dobierku a balné sú 2,60 €.
Cena dvoch príručiek je 12 € a náklady na dobierku a balné sú 3,10 €.
Cena troch príručiek je 15 € a náklady na dobierku a balné sú 3,40 €.
Cena štyroch príručiek je 20 € a náklady na dobierku a balné sú 4,40 €.
Cena piatich príručiek je 25 € náklady na dobierku a balné sú 4,40 €

Kontakt

Asociácia spotrebiteľských subjektov Slovenska
Popradská 6
06401 Stará Ľubovňa

e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.